Dokument bez tytułu
 
   
 
 
     
 

 

 

 
Wiosna...

[2019-04-03] W środę 27.03.2019 roku odbyło się spotkanie pod hasłem WIOSNO, WIOSNO ACH TO TY.
Nasi podopieczni zebrali się w sali kinowej i mieli przyjemność oglądać prezentację zawierającą zdjęcia z lat ubiegłych, ze spotkań związanych z powitaniem WIOSNY. Obejrzeli również kilka filmików podczas których w tle rozbrzmiewały wiosenne utwory - wielu z nich włączyło się w śpiew. Najwięcej emocji wywołał quiz podczas którego zadaniem uczestników było odgadnięcie nazw zwiastunów wiosny (zwierząt, kwiatów, itp.). Całej zabawie przyglądała się pani WIOSNA, która wybrała swojego męskiego przedstawiciela. Kolejnym punktem spotkania było wykonanie wiosennego kwiatka. Oczywiście po pracy musi nastąpić chwila relaksu - więc podopieczni samodzielnie wykonali tradycyjne wiosenne kanapki. Na koniec spotkania, każdy z uczestników otrzymał pudełko słodkiego popcornu. Całość przygotowały panie ze szkoły SOSW w Damnicy wraz z terapeutami z DPS-u.

III Letni Festiwal w Rowach

[2018-08-21] Dnia 10. 08. 2018r. w Muszli Koncertowej w Rowach odbył się III Letni Festiwal Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych 'Kolorowe Anioły' organizowany przez DPS w Lubuczewie, Stowarzyszenie 'Zacisze' oraz Centrum Kultury Gminy Ustka. W imprezie brali udział mieszkańcy naszego Domu pod opieką p. Marioli Lewandowskiej (terapeutka). W festiwalu wzięło udział 30 uczestników i zespołów. W kategorii wokalnej został wyróżniony nasz DPS, zdobywając pierwsze miejsce. Każdy instruktor otrzymał podziękowanie za przygotowanie podopiecznych. Została również przyznana szczególna nagroda instruktora, którą otrzymała nasza terapeutka muzykoterapii p. Mariola Lewandowska. To duże wyróżnienie i osiągnięcie dla naszych podopiecznych oraz docenienie pracy p. Marioli.
/art/

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

[2018-07-10] 22 czerwca mieszkańcy naszego Domu zakończyli naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Uszycach. Dla jednego z podopiecznych (Daniel) to był ostatni rok nauki a tym samym został absolwentem Ośrodka w Uszycach. Uczył się w tym ośrodku kilka lat. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję w przyjechali do Domu w Przytocku na zasłużone wakcje.
art./

Wizyta ks. Bp Krzysztofa Włodarczyka

[2018-06-04] W niedzielę odwiedził naszą placówkę ks.bp Krzysztof Włodarczyk wraz z ks. proboszczem z Biesowic Bogdanem Wójcikiem. Spotkał się z mieszkańcami Domu oraz personelem. Ksiądz Biskup poznał charakter i specyfikę Domu, rozmawiał z pracownikami oraz podopiecznymi. Miał także okazję zobaczyć klika oddziałów gdzie przebywają najbardziej potrzebujący opieki mieszkańcy.
/art/